Co piszą inni. Mateusz Machaj, jeden z założycieli instytutu Misesa, odniósł się do artykułu Rafała Wosia dotyczącego Nowoczesnej Teorii Monetarnej (MMT).

 Mateusz Machaj, jeden z założycieli instytutu Misesa, odniósł się do artykułu Rafała Wosia dotyczącego Nowoczesnej Teorii Monetarnej (MMT).

Jednak w tej polemice został przedstawiony tylko jeden argument polemiczny:

nieograniczona kreacja pieniądza niesie za sobą zagrożenie kryzysu monetarnego

Cała reszta artykułu sprowadza się do opisu jak pomiędzy bankami są przelewane pieniądze rządowych instytucji, co właściwie nic nie wnosi do samej istoty MMT. Ten jeden polemiczny argument jest zaś tylko powtarzaniem utartego sloganu, bez żadnego uzasadnienia ani opisania wpływu jaki zastosowanie MMT mogłoby mieć na zwiększenie zagrożenia takiego monetarnego kryzysu. Machaj nie odnosi się w ogóle do tego, że MMT poważnie analizuje możliwość wystąpienia takiego kryzysu i przedstawia receptę na zabezpieczenie się przed nim w postaci podatków.
 
Coraz mniej dziwi mnie wzrost popularności MMT, skoro czołowy przedstawiciel idei wolnego rynku nie potrafi w przekonywujący sposób odnieść się do założeń Nowoczesnej Teorii Monetarnej.