Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 3311 komentarzy

obiektywizm

programista - NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁ DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁ GO, BY ŻYŁ DLA MNIE

MMT a Instytut Misesa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co piszą inni. Mateusz Machaj, jeden z założycieli instytutu Misesa, odniósł się do artykułu Rafała Wosia dotyczącego Nowoczesnej Teorii Monetarnej (MMT).

 Mateusz Machaj, jeden z założycieli instytutu Misesa, odniósł się do artykułu Rafała Wosia dotyczącego Nowoczesnej Teorii Monetarnej (MMT).

Jednak w tej polemice został przedstawiony tylko jeden argument polemiczny:

nieograniczona kreacja pieniądza niesie za sobą zagrożenie kryzysu monetarnego

Cała reszta artykułu sprowadza się do opisu jak pomiędzy bankami są przelewane pieniądze rządowych instytucji, co właściwie nic nie wnosi do samej istoty MMT. Ten jeden polemiczny argument jest zaś tylko powtarzaniem utartego sloganu, bez żadnego uzasadnienia ani opisania wpływu jaki zastosowanie MMT mogłoby mieć na zwiększenie zagrożenia takiego monetarnego kryzysu. Machaj nie odnosi się w ogóle do tego, że MMT poważnie analizuje możliwość wystąpienia takiego kryzysu i przedstawia receptę na zabezpieczenie się przed nim w postaci podatków.
 
Coraz mniej dziwi mnie wzrost popularności MMT, skoro czołowy przedstawiciel idei wolnego rynku nie potrafi w przekonywujący sposób odnieść się do założeń Nowoczesnej Teorii Monetarnej.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031