Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 3311 komentarzy

obiektywizm

programista - NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁ DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁ GO, BY ŻYŁ DLA MNIE

Nam myśleć nie kazano

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z jednej strony krytykuje zaangażowanie umysłu w kwestie gospodarcze, jako upodobnienie do „żydłactwa”. Z drugiej chce byśmy się stawali „żydłakami”.

             Czy myślenie podczas pracy, nad pracą do wykonania, o sposobach pracy pomaga czy też wprost przeciwnie? Czy czyni nas lepszymi ludźmi, czy też może wyzwala w nas tylko same złe instynkty? Czy pomnaża dobro wspólne czy też tylko je niszczy? Wydawało by się że odpowiedź jest jasna i oczywista dla wszystkich. Czy jednak na pewno? A może to tylko czyjś wymysł, bardzo podstępny, którego celem jest pozbawienie nas wartości wyznawanych od wieków i przemienienie nas w zupełnie innych ludzi, ludzi których zachowanie i działanie budzi powszechną niechęć?

            Przecież codziennie spotykamy się z działaniami, budzącymi potępienie a które inni usiłują nazywać pracą. Nie widać jednak by ci inni jakoś szczególnie męczyli się podczas wykonywania tej pracy. Nie widać by w wyniku tej ich pracy powstawało coś nowego. Widać zaś zupełnie co innego. Widać że to co my tworzymy normalną fizyczną pracą przechodzi na ich własność nie wiadomo jakim sposobem. Bez żadnej użytecznej rekompensaty, rodząc tym ogromne poczucie niesprawiedliwości. Nazywają to „racjonalną logiką”. Istotę tego zjawiska ujął lapidarnie Bloger Nikander:
  
 

Ta Twoja "praca czoła" to:

- lichwa,
- wyszynk alkoholu
- stręczycielstwo,
- donosicielstwo do okupantów,
- wszczynanie powstań,
- derywaty,
- fundusze hedingowe,
- day tradery

i inna żydowska hujowizna.
  

            Widząc jak okropne skutki może spowodować zaprzęganie umysłu do pracy, jak bardzo moralnie może to pogrążyć człowieka, to czyż nie lepszym byłoby całkowite odrzucenie takiej aktywności? Czyż nie lepiej wszystkie myśli, cały umysł skierować na zjednoczenie z naszym Ojcem, na duchowe doskonalenie się, na rozmyślania o przyszłym zbawieniu w innym świecie? Niech pracują nasze ręce, niech pracują nasze mięśnie, lecz niech umysł pozostaje spokojny, skupiony na sprawach ważniejszych. Nasze życie doczesne to przecież tylko krótka chwila w porównaniu z wiecznością, materialne dostatki to marność nad marnościami które się w proch zamienią – czymże one są w porównaniu z bogactwami tego innego, lepszego świata. Od wieków dokładnie tego nas właśnie uczy kościół katolicki.
             Nie wiem, czy ta argumentacja jest słuszna, może faktycznie Bloger Nikander ma rację twierdząc że zaprzęganie umysłu do pracy będzie równoznaczne z realizacją hasła:
„Nie bądź głupi – bądź żydłakiem. To jest przecież „racjonalna logika”!!!”
            Jeżeli jednak miałby on rację, to czemu jednocześnie namawia nas wszystkich do tworzenia spółek właścicielsko – pracowniczych? Jako zaletę takich spółek przedstawia to, że spółka od pracownika uzyska nie tylko pot jego fizycznej pracy ale coś więcej, jego zaangażowanie emocjonalne jego dbałość o korzyści całego przedsiębiorstwa. Pracownik który stawałby się właścicielem przedsiębiorstwa musiałby jednocześnie używać do pracy swojego umysłu, musiałby angażować się w sprawy przedsiębiorstwa nie tylko mięśniami ale także rozumem, myślą. By dbać o wzrost wartości spółki, o gromadzenie przez spółkę jak największych kapitałów, bo przecież ta część która na niego przypadnie mogłaby mu posłużyć do stworzenia własnego przedsiębiorstwa lub też miałaby mu zapewnić dochody na porządną, godną i zasłużoną emeryturę. Musiałby sam pocić się nad „zrobieniem geszeftu” przez spółkę, będącą przecież jego własną spółką. Musiałby zacząć się kierować „racjonalną logiką”. Czym zatem miałby się stać wg wnioskowania Nikandera?
            Bloger Nikander pozostaje zatem dla mnie tajemnicą. Z jednej strony krytykuje zaangażowanie umysłu w kwestie gospodarcze, jako upodobnienie do „żydłactwa”. Z drugiej strony wymaga byśmy się zajmowali architekturą monetarną, tworzeniem formuł emisyjnych, byśmy tworzyli różnego rodzaju nowe spółki. Czyli chce byśmy się stawali „żydłakami”. Jak się połapać w takim galimatiasie opinii – nie wiadomo.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dobry tekst precyzyjnie określający wskazaną postać.
 • Wiadomo, wiadomo to rozdwojenie
  ...coś tam coś sobie umyślał ,
  pomysł dobry ale
  zgodnie z zasadami logiki i wnioskowania z
  z prawdziwych danych wyjściowych wskutek błędnego sposobu wnioskowania dochodzi do nieprawdziwych wniosków
  Za nic, za żadne skarby nie potrafi uznać ani przyznać swojego błędnego sposobu myślenia,a że merytorycznie nie może tego obronić
  atakuje osobę fałszywie dążąc do ukrycia własnych błędów
  TYLKO przejście przez proces uzdrowienia w trakcie uwaga ćwiczeń duchowych,kiedy to człowiek sam pracuje ze swoim duchem i może nastąpić wyprostowanie przesądów, uprzedzeń i innych zboczeń wad myślenia jak przeniesienia i przeciwprzeniesienia oraz przeciwprzeciwprzensiesienia
  BEZ przejścia takiego procesu JEST NIEMOŻLIWA POSTAWA SŁUŻBY
 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Ów galimatias jest produktem autora, jak mi się wydaje, chociaż nikander potrafi również namącić. Umysł można wykorzystać w różnych celach, również w gospodarce. Rzytkowstwo jest terminem podobnym do ku..wstwo, i oznacza naganną, społecznie nieakceptowaną, szkodliwą postawę w stosunkach międzyludzkich, zwłaszcza handlowych.

  Zapytam o sens owej spółki właścielsko-pracowniczej. Taką spółką miał być nE, nawet mamiono programem sprzedaży akcji, która to akcja nie zmieniła stosunków własnościowych. nE, a potem neon24 został przedsiębiorstwem właścicielskim, i jak dobrze prosperuje, widzimy.
 • To TYMI w zasadzie DOBRYMI CHĘCIAMI jest ...
  ..CAŁE PIEKŁO WYBRUKOWANE

  a ZNAJDUJE wyznawców w takich jak on sam z takimi samymi wadami myślenia i wnioskowania
  Nikt samodzielnie nie jest w stanie sam na sobie zobaczyć tych błędów
  Dlatego Jezus podawał nauki w przypowieściach jak gdyby bezpośrednio nie dotyczących słuchającego któremu coś tam mogło i powinno zaświtać
  Jest to powszechna wada u Polaków nawet nazywana polskim piekłem
 • Problemem jest
  tutaj nieświadomość ludzi stworzonych przez Boga, że Ziemię dzielą z dziećmi Szatana i w związku z tym ludzie ci mają obowiązki. Należy postępować tak w relacjach międzyludzkich - aby dzieci Szatana stały się bezbronne a wtedy one same wyniosą się do Piekła.
  Wniosek?
  Nie pomoże żaden ustrój, żadna organizacja państwa, przemysłu, rolnictwa - jeżeli pozwolimy aby dzieci Szatana miały jakikolwiek wpływ na ludzi stworzonych przez Boga.
 • No to chyba wypowiedzieli się wszyscy
  których mentalność gospodarcza ukształtowała się z perspektywy śmierdzącego rybami rzytkowskiego sklepiku.

  Życzę sukcesów w obronie lichwy, oszustw, derywatów, funduszy hedingowych i wszelkiej innej rzytkowskiej h_jowizny. Jednak to nie wymaga myślenia tylko wrodzonego q_wstwa.
  Życzę także większej liczby polubień, aby nie psuć Wam dobrego poczucia humoru. Jakoś z tym cienko.

  ...Nie bądź głupi - bądź żydłakiem...
 • Tylko mapa, bez stresów prowadzi ludzi do celu.
  Teraz widać –
  Bez schematu i bez znanego kierunku celu, zaprzęganie umysłu do pracy, jak bardzo moralnie może to pogrążyć człowieka?

  Nie pomoże żaden ustrój, żadna organizacja państwa, przemysłu, rolnictwa, bez precyzyjnego planu postępowania.

  W ciszy Narodu, dzieci Szatana mają wpływ na ludzi stworzonych przez Boga.
 • O rany!
  Pytasz poważnie, czy tylko udajesz?

  Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

  Nikander mówi: „bądź „żydłakiem””, a nie: „bądź żydłakiem”. Wiesz po co jest cudzysłów?

  Nie ma nic zdrożnego w uczciwym gromadzeniu majątku własną pracą i do tego namawia Nikander.

  Problem w tym, że Polacy od wieków są nauczani, że jest akurat odwrotnie, że być bogatym to grzech i sprzeniewierzenie przeciwko Bogu, państwu, społeczeństwu - w zależności od dziejowej potrzeby, podczas żydzi nigdy takich problemów i obiekcji nie mieli, na dodatek nie mieli żadnych skrupułów w gromadzeniu majątków w sposób nader nieuczciwy, kosztem Polaków, czy innych nacji, które obsiedli.

  Twoja notka świadczy o ignorancji, albo o (bardzo) złej woli.

  1*
 • @Lotna 19:17:35
  Na Pani widać nie robią żadnego wrażenia wielokrotnie powtarzane hasła Nikandera w stosunku do przedsiębiorców w stylu "podziel się albo cię ogolimy", czy zapowiedzi "gilotyny podatkowej". Zapewne po prostu uważa Pani że przedsiębiorca "nie ma żadnych skrupułów" i gromadzi majątek "w sposób nader nieuczciwy, kosztem Polaków". Uważa Pani zapewne że taki przedsiębiorca nie wkłada "własnej pracy" w swoją firmę tylko wyzyskuje swoich pracowników.
  Tym samym może Pani twierdzić iż:
  "Nie ma nic zdrożnego w uczciwym gromadzeniu majątku własną pracą i do tego namawia Nikander."
  bo prowadzenie firmy nie jest zapewne wg Pani działaniem związanym z własną pracą.

  Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie różnicy w znaczeniu terminów
  bądź "żydłakiem"
  "bądź żydłakiem"
  gdyż ja jej nie widzę. Jestem pewny że Pani udzieli na to pytanie odpowiedzi, bo przecież byłoby wstyd najpierw zarzucać komuś że "nie umie czytać ze zrozumieniem" a następnie uchylać się od odpowiedzi sugerując tym samym własną ignorancję.
 • Autor
  Dentysta pracuje rękami. Czy to praca fizyczna?

  Jak i po co oddzielać pracę fizyczną od umysłowej?

  Najpierw szlachta oddzielała machanie szablą od orania pługiem aby się wywyższyc. Po tym jak zaborcy znieśli pańszczyznę i szlachta została zmuszona do pożytecznej pracy czyli stania się inteligencją (miała bliższy dostęp do szkół), miejsce herbów zajęły dyplomy.

  Jednak największym marzeniem szlachciury jest stać się magnatem, czyli oligarchą, kimś co nie musi kalać swoich rąk ani głowy uczciwą pracą.
 • Autor
  Daję czwórkę.
 • @Pedant 10:31:41
  "Jak i po co oddzielać pracę fizyczną od umysłowej?"

  Ustalić co jest ważniejsze, co daje większy pożytek, by pracy nie marnotrawić.
 • @programista 10:35:52
  "Ustalić co jest ważniejsze, co daje większy pożytek, by pracy nie marnotrawić."

  Co jest ważniejsze, tlen czy paliwo?

  Panu chodzi o podział pracowników na tych co wykonują mniej wdzięczną pracę i tych, którym można pochlebić, że "stoją wyżej". Celem jest wywyższenie posiadaczy co żyją z pracy innych.
 • @Pedant 10:47:40
  Celem jest wskazanie każdemu kierunku działania, kierunku rozwoju, by każdy mógł się "wywyższyć" w stosunku do siebie samego z przeszłości, w stosunku do własnych przodków.
  Celem jest wskazanie pracownikom wykonującym "mniej wdzięczną pracę" że obowiązek wobec społeczeństwa nakazuje im robić coś więcej, że to właśnie oni szczególnie nie mogą "osiadać na laurach".

  Celem jest wytwarzanie jak największej liczby wszelkich dóbr materialnych, a nie zagwarantowanie dobrego samopoczucia i braku kompleksów każdemu przy porównywaniu się z innymi ludźmi.
 • @programista 11:10:20
  "Celem jest wskazanie pracownikom wykonującym "mniej wdzięczną pracę" że obowiązek wobec społeczeństwa nakazuje im robić coś więcej, że to właśnie oni szczególnie nie mogą "osiadać na laurach".

  Mam przyjaciele, który pracuje na budowie aby związać koniec z końcem, chociaż przekroczył 60 lat, i miewa kłopoty ze zdrowiem. Jest inteligentny i życzliwy ludziom.

  Co mam mu przekazać od Pana? Aby brał z Pana przykład? Jakie są Pana osiągnięcia?
 • @Pedant 11:44:02
  Jaki miałbym przekaz dla człowieka który przez 40 lat działalności zawodowej nie zgromadził środków zapewniających życie na starość, nie ma rodziny gotowej zapewnić mu wsparcie i który uważa się za inteligentnego?
  Szczerze powiem, że nie wiem. Nie potrafię wskazać mu recepty na błyskawiczne zdobycie zasług u społeczeństwa, które urzeczywistniły by się w postaci materialnych środków do życia.
  Chyba jedynie to, by jak najwięcej używał swojej życzliwości dla innych ludzi. Jest spora szansa że ludzie odwdzięczą mu się za to.
 • @programista 12:01:26
  "Nie potrafię wskazać mu recepty na błyskawiczne zdobycie zasług u społeczeństwa, które urzeczywistniły by się w postaci materialnych środków do życia."

  Choroba i śmierć w jego rodzinie. Także niechęć do rozpychania się łokciami.

  Praca na budowie nie hańbi i jest potrzebna społeczeństwu bardziej niż spekulacja na giełdzie czy kiwanie rodziny w sprawach spadkowych.

  Pan jest sekciarzem w sekcie czcicieli bogactwa. Czyli boga Mammona i złotego cielca.
 • @Pedant 12:30:47
  Z jednej strony uważa się Pan za kogoś przeciwnego "czcicielowi bogactwa", "boga Mammona i złotego cielca", a z drugiej strony to właśnie Pan uważa że praca może hańbić (bo teza iż "Praca na budowie nie hańbi" wskazuje na powiązanie hańby z pracą), to właśnie Pan obsesyjnie w każdej działalności widzi powód do "wywyższania" lub "poniżania" wzajemnego ludzi.

  Dla mnie jest to bardzo zastanawiające spostrzeżenie.
 • @programista 12:47:51
  "Pan uważa że praca może hańbić (bo teza iż "Praca na budowie nie hańbi" wskazuje na powiązanie hańby z pracą)"

  Pan wziął tabletki?

  Ale niestety są prace które hańbią. Np prostytutki, lichwiarza (bardziej hańbiąca niż ta pierwsza), dziennikarza propagandzisty, spekulanta, kompradora co sprzedaje własny kraj etc ...
 • @programista 08:02:24
  Nigdzie nie powiedziałam, że prowadzenie firmy nie jest związane z własną pracą. Szczególnie jednoosobowej.

  „Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie różnicy w znaczeniu terminów
  bądź "żydłakiem"
  "bądź żydłakiem"
  gdyż ja jej nie widzę.”

  Proszę się zwrócić z tym zapytaniem do swojej nauczycielki języka polskiego ze szkoły podstawowej. Ja za ciebie zaległości odrabiać nie będę.
 • @Lotna 15:18:14
  Pani komentarz "świadczy o ignorancji, albo o (bardzo) złej woli."
 • sens spółek pracowniczych
  Sens spółek pracowniczych jest w sposób prosty acz genialny pokazany na filmiku
  https://www.youtube.com/watch?v=Ho7n8kJc7pI
  Jest to co prawda po angielsku, ale raczej dość prostym i wyraźnym językiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031